Příběh srdce
O mně
Fotografování
Malování pravou mozkovou hemisférou
Chůze bosýma nohama po střepech
 
Roman Troják - O mně - Chůze bosýma nohama po střepech

Chůze bosýma nohama po střepech

a lžička držená na čele silou lidského magnetismu


Jsou to věci, nad kterými zůstává rozum stát. A chůze bosýma nohama po střepech jednou z nich beze sporu je. Navíc je jedinečnou příležitostí jak si ověřit, že to co se nám jeví jako pevně dané, vždy pevně daným být nemusí. Učili jsme se přeci, že pokud šlápneme na střep, zcela jistě se pořežeme? Nebo vy snad ne?

Má první příležitost, kdy jsem se mohl projít bosýma nohama po střepech se přede mnou zčista jasna vynořila v letech, kdy jsem ještě pracoval v Praze. Jednalo se o televizní pořad Šance, v kterém Milan Calábek předváděl, čeho je lidská mysl schopná ve stavu změněného vědomí. Přiznám se, že tenkrát jsem byl ještě normální. Měl obrovský strach a odmítnul jsem... Když jsem se ale poté od ostatních dozvěděl, jaké to bylo, a navíc jsem neviděl jedinou kapku krve, mrzelo mě, že jsem neměl dostatek odvahy.


lžička držená na čele silou lidského magnetismu      střepy      chůze bosýma nohama po střepech
Další příležitost se přede mnou objevila po necelých deseti letech. A opět nečekaně. Kamarád Jirka, který má spoustu zajímavých schopností a schází se kolem něj mnoho výjimečných lidí, uskutečnil tuto akci na jednom předvánočním setkání. Bál jsem se. A moc! Ale tentokrát jsem to risknul. Už jsem si to nechtěl nechat ujít. Byla to přeci další možnost, jak rozšířit svou představu o svých osobních hranicích (o tom, čeho jsem a čeho nejsem schopen).

... a na předvánočním setkání v prosinci 2008 jsem to risknul již po třetí. Strach tu sice ještě trochu byl, ale zdaleka už ne tak veliký. Navíc si na fotkách z posledního setkání můžete prohlédnout výsledek dalšího bláznivého experimentu. Lžička držená na čele silou lidského magnetismu. Nevěřil jsem, ale jde to. I bez lepidla.


chůze bosýma nohama po střepech     chůze bosýma nohama po střepech     chůze bosýma nohama po střepech
Nakonec bych chtěl jenom upozornit, abyste chůzi bosýma nohama po střepech sami bez odborného dohledu věci znalého a zkušeného člověka nezkoušeli. Střepy byly skutečně pravé. Šlo o střepy rozbitých lahví, bez dna a bez hrdla. Po akci jsme si na ně sahli. Nevěřili jsme, ale skutečně byly ostré. Je to až ku podivu, co lidská mysl dokáže. Ani jediný z cca 50 lidí se nepořezal.


Zpět na úvodní stránku
 
© Roman Troják
Tento web byl vytvořen za účelem prezentace literární činnosti autora. Všechny texty jsou chráněny Autorským zákonem č. 121/2000 Sb.