Příběh srdce
O mně
Fotografování
Malování pravou mozkovou hemisférou
Chůze bosýma nohama po střepech
 
Roman Troják - O mně - Malování pravou mozkovou hemisférou

Malování pravou mozkovou hemisférou

Informací o kurzech "malování pravou mozkovou hemisférou" je dostatek jak na internetu, tak i v některých časopisech. Tenhle kurz není jen o malování, ale i o odstranění vnitřních zábran v tvořivém sebe-vyjádření.

A to je něco pro mě! Možnost si dokázat, že toho zvládnu mnohem víc, než kolik jsem si doposud myslel. Tenhle kurz byl další příležitostí, jak posunout své osobní hranice. Změnit názor na sebe sama. Dokážu to? Nebo ne?

Přiznám se, že jsem měl trochu výhodu, protože jsem se kurzu mohl zúčastnit u svého kamaráda Luďka Hubeňáka v Šumperku. Kurz proběhl v první polovině roku 2007.

Podle prvního obrázku si můžete udělat úsudek, jak jsem na tom byl na počátku kurzu. A další obrázky vypovídají o tom, jak jsem na sobě pracoval v průběhu kurzu.

Je ještě něco nutné dodávat? Snad přeci. Ty malé barevné obrázky jsou fotografie z časopisů, které nám byly předlohou pro malování.

můj pokus o malování před zahájením kurzu
1) můj pokus o malování před zahájením kurzu
(bez předlohy samostatně bez učitele)
mé první velké malování podle předlohy 2. den kurzu
2) mé první velké malování 2. den kurzu
(podle předlohy pod vedením učitele)


mé druhé velké malování podle předlohy 3. den kurzu
3) mé druhé velké malování 3. den kurzu
(podle předlohy pod vedením učitele)


můj první pokus doma po ukončení kurzu
4) malování doma asi půl roku po kurzu
(podle předlohy samostatně bez učitele)


Přestože jsme při malování vycházeli z předlohy, podle Luďka se v každém obrázku zrcadlí i část naší vlastní duše. Něco na tom možná je, protože při pohledu na obrázek č. 3 cítím velmi zvláštní jemné kouzlo, které vnímám hluboko ve své duši a myslím, že se velmi silně otisklo i v mé první knížce "Čarodějnice - příběh srdce".

 
Zpět na úvodní stránku
 
© Roman Troják
Tento web byl vytvořen za účelem prezentace literární činnosti autora. Všechny texty jsou chráněny Autorským zákonem č. 121/2000 Sb.