Příběh srdce
O dracích a menhirech
Křest knihy
Kapitola první
Kapitola druhá
Kapitola třetí
 

Roman Troják - O dracích a menhirech - příběh srdce


O dracích a menhirech

První řádky tohoto příběhu jsem napsal na počátku roku 2004. Původně jsem další knížku psát nechtěl, ale když začaly od čtenářů "čarodějnic" přicházet první kladné odezvy a spolu s nimi i otázka, jestli už píšu další příběh, nezbylo mi, než se nad tím zamyslet.

Také mne velmi pobavilo, jak si někteří čtenáři už dopředu objednávali knížku, a já sám jsem přitom ještě nevěděl, jestli vůbec nějakou budu psát!

Nápad, že budu psát o dracích, se v mém srdci vynořil zvolna s pomocí přátel, kteří na svých jedinečných cestách duchovního sebepoznání vnímají působení draků, jako cosi neodmyslitelného. Častokrát jsem byl překvapený, s jakou jistotou a jak překrásně o nich hovoří, přičemž se vzájemně doplňují a potvrzují jeden druhému svá zjištění.
  O dracích a menhirech - Příběh srdce
O dracích a menhirech - Příběh srdce
Autor: Roman Troják
Vydal: OFTIS Ústí nad Orlicí
Vydání: První
Datum vydání: 13.2.2008
Náklad: 800 výtisků
Počet stran: 168
Formát: 150 x 210 mm
Vazba: V - vázaná
ISBN 978-80-7405-000-8
Ilustrace: Jaromír Palme
Cena zde: 200,- Kč + poštovné
(nejsem plátce DPH!)

Přiznám se, že mi to zpočátku připadalo tak trochu bláznivé. Později jsem ale začal přemýšlet, proč tito tvorové, kteří dle našeho rozumného myšlení neexistují, fascinují lidskou představivost tolika historických údobí a kultur. Odkud se vzali? Proč jsou některými kulturami žehnáni a jinými zas proklínáni?

Měl jsem téma. Rozhodl jsem se, že napíši příběh o dracích. Neměl jsem však ani ponětí, o čem by ten příběh měl být! Často jsem proto usedal k meditaci s přáním, aby se mi dostalo vedení. Začal jsem psát. Příběh se mi pomalu začínal otevírat a zvolna dostával základní osnovu.

Náhle jsem zjistil, že občas opět vidím a cítím, co mám napsat. Bylo to úžasné a zneklidňující zároveň! Přicházely mi vize, které se mi líbily, ale zároveň jsem jim nemohl uvěřit. Jediným uklidňujícím vědomím bylo, že píši pohádku. A v té, jak je známo, je možné cokoliv...

Občas jsem hledal literaturu, nebo nějaké zmínky o dracích na internetu. Co jsem však našel, většinou vědomí mého srdce zcela neuspokojilo. Musel jsem jít proto ve svém ztišení hlouběji a zaposlouchat se do příběhu svého vlastního srdce. Už jsem se o tom zmínil v úvodu těchto stránek: každé srdce je moudré! Každé ví své! Jen je třeba mít trpělivost a odvahu mu naslouchat.

Vznikl příběh, který jsem opět nazval příběhem srdce. Je to příběh, který mi vyprávělo mé srdce. Čtěte jej proto, prosím, svým srdcem. Třeba v něm objevíte něco, co je Vám blízké, důvěrně známé... Přeji Vám příjemné počtení.

Kapitola první | Kapitola druhá | Kapitola třetí (část) | Zpět na úvodní stránku
 
© Roman Troják
Tento web byl vytvořen za účelem prezentace literární činnosti autora. Všechny texty jsou chráněny Autorským zákonem č. 121/2000 Sb.