Příběh srdce
Čarodějnice
Kapitola první
Kapitola druhá
Kapitola třetí
 
Roman Troják - Čarodějnice - příběh srdce

Čarodějnice


Jak jsem začal psát
Příběh o čarodějnicích jsem začal psát v Praze v roce 1996. V té době se mi dostala do ruky knížka o chlapci, který vyslyšel volání svého srdce a vypravil se na životní pouť za hledáním vlastního pokladu (Paulo Coelho - Alchymista).

Ptal jsem se sám sebe, co by mohlo být právě pro mne takovým pokladem v srdci. Popravdě mne k tomu hledání přiměla jedna velmi milá "čarodějka". Dostával jsem od ní v rámci sebepoznání "domácí úkoly", a když jsem jí neprozřetelně prozradil, že jsem chtěl v dětství napsat knížku, přiměla mne začít psát.

Tak přišel na svět první odstavec, hrubé stanovení charakteristik hlavních postav, vymýšlení jmen a tak dál. Pak ale přišlo něco zvláštního. Pokaždé, když přišla inspirace, musel jsem nejdřív napsat to, co mne právě napadlo.
  Čarodějnice - Příběh srdce
Čarodějnice - Příběh srdce
Autor: Roman Troják
Vydání první, duben 2003, vlastním nákladem 500 výtisků, rozsah 133 stran, formát A5
Ilustrace na obálce - Miroslav Fišar
Grafická úprava, tisk a knihařské zpracování Tiskárna Dobel, Lanškroun
ISBN 80-239-0419-1
cena zde: 80,- Kč + poštovné
Pokud jsem totiž myšlenku nějak zásadně pozměnil, další už nepřišla. K dalším úpravám textu jsem se mohl vrátit až později po napsání celých odstavců.

Přizpůsobil jsem se tedy tomu, co přicházelo a sám s úžasem při psaní pozoroval, jak si postavičky začínají dělat, co chtějí. Jako by snad pod mýma rukama ožívaly!

Přiznám se, že jsem téměř do poloviny knížky netušil, jak tohle všechno dopadne. Znal jsem jen hrubý nástin příběhu a toho jsem se po celou dobu držel. Příběh měl končit ve chvíli, kdy Alda konečně po strastiplném putování našel Olívii u tetiček na hradě. To ostatní pak bylo překvapením i pro mne.

Občas se mi i stalo, jako bych snad kousek příběhu ve své mysli zahlédl. To se mi přihodilo většinou při mých dlouhých procházkách se psem po okolních lesích (pozn.: to už jsem byl zpět na lanškrounsku a po tříleté přestávce jsem se rozhodl, že příběh dopíši). Někdy jsem měl i pocit, že slyším, co si jednotlivé postavičky povídají. Bylo to nádherné! Je mi jen trochu líto, že se to všechno v knize nemohlo objevit. Když jsem se totiž vrátil domů k počítači, byla už většina z toho dávno pryč! Nemohl jsem si prostě vzpomenout! Tuším ale, že právě to bylo mou inspirací a já měl psát jen o tom, co se příběhu bezprostředně týkalo. Nálada těchto okamžiků se ale do knížky pevně vtiskla a z toho mám, věřte mi, skutečně radost.

Zde jsem si dovolil uveřejnit úryvky z Vašich dopisů. Jsem za ně velmi vděčný. Pokaždé, když si je pročítám, hladí mne znovu po duši.
… předevčírem jsem dočetla Příběh srdce. Po hodně dlouhé době jsem se nemohla v knížce dočkat konce, jak to dopadne. A on vlastně žádný konec není. Jenom začátek... Myslím, že ten příběh je kouzelný. Jak pro děti tak i pro dospělé.
citace z e-mailu paní V.P.z Dubňan

… ráda bych Vám chtěla poděkovat za Vaši knížku. Je to úžasný příběh, který všem vnímavým lidem dává tolik pozitivní energie a naděje!! Zároveň jim otevírá oči a podporuje v jejich cestě za naplněním životního příběhu.
citace z e-mailu paní I.R.

… zvláštní cestou se mi dostala do ruky Vaše krásná knížka „Čarodějnice – příběh srdce“ – a jsem tomu moc ráda. Bylo to potěšeníčko si tento příběh číst.
citace z e-mailu paní A.B. z Kladna

… včera jsem přečetl jedním dechem knížku Čarodějnice-příběh srdce. Je to nádherně napsané. Už vím, co budu kupovat přátelům k vánocům.
Při čtení knížky jsem cítil, že něco vyzařuje. Podobný pocit jsem cítil, když jsem četl … , píšete o stejném tématu LÁSKA. Samozřejmě, že každá knížka vyzařuje, ale já to cítím, až když je to opravdu silné.
citace z e-mailu pana J.B. z České Třebové

… děkuji ještě jednou za knížku. Opravdu mě mile překvapila v poště. Další překvapení přicházela při jejím čtení. Má hloubku, má lásku, má požehnání. Je jiná, je milá, je čtivá.
citace z dopisu paní J. R. z Brna
 
Kapitola první | Kapitola druhá | Kapitola třetí (část) | Zpět na úvodní stránku
 
© Roman Troják
Tento web byl vytvořen za účelem prezentace literární činnosti autora. Všechny texty jsou chráněny Autorským zákonem č. 121/2000 Sb.